Denizli ilinde yer alan Çal ilçesi içerisinde sobadan zehirlenmiş anne ile kızı itfaiye ekiplerinin yanı sıra sağlık ekipleri tarafından son anlarda kurtarılmış oldu.

Söz konusu bu olay ise, Çal ilçesinde yer alan Yukarıseyit Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Elde edilmiş olan söz konusu bu bilgilere bakılırsa, sobadan sızmış olan karbonmonoksit gazından dolayı zehirlendiği açıklanan anne Kezban Azak ile birlikte kızı Şerife Aksoy, iddialara bakılırsa soba sönmek üzere olduğu esnada içine yeniden odun atmış olan anne ve de kızı belli bir zaman geçtikten sonra bilinçlerini yitirdiği ifade etti.

O esnada ise soba üzerinde alev almış olan odun çok daha fazla yandığından dolayı baca yangınına sebep oldu. Bunun farkına varan vatandaşlar ise hızlı bir şekilde jandarma ekipleri ile birlikte itfaiye ekipleri ve de sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden itfaiye ekipleri ile birlikte sağlık ekipleri gerçekleştirilen ilk müdahalenin hemen sonrasında anne ile birlikte kızı yarı baygın bir şekilde hemen Denizli Devlet Hastanesine götürüldü.

Jandarma ekipleri söz konusu bu olayla alakalı soruşturma başlatılmış olduğunu ifade etti. Diğer taraftan, anne ile birlikte kızının sağlık vaziyetinin iyiye gitmekte olduğu ifade edildi.