Denizli – Uşak karayolu üzerinde çalışan minibüslerden para toplayarak geçimini sağlayan muavin, para toplamış olduğu en son midibüsün altında kalıp yaşamını yitirdi.

Elde edilen bilgilere bakılırsa, söz konusu bu saatler 19:00 civarında Denizli – Uşak Karayolu üzerinde yer alan, Çal ilçesindeki Denizler bölgesinde gerçekleşti. Elde edilmiş olan bilgiye bakılırsa, Çivril ilçesiyle Denizli arasında çalışmakta olan midibüsler üzerinde muavinlik yaparak geçimini sağlayan üç tane çocuk babası olduğu bilgisine ulaşılan Ramazan Doğru, uzun bir zamandan beri ara vermiş olduğu işe geri dönme kararı aldı. Yevmiye usulünce çalışmaya başlayan Ramazan Doğru, Denizli yönüne doğru gitmekte olan, R. İ.’nin kullandığı 20 LG 861 plakasına sahip midibüse bindi. Midibüste yer alan yolculardan para toplamış olan muavin, toplamış olduğu bu ücretleri de şoföre teslim etmiş oldu. Çivril yönüne doğru gidecek farklı midibüse binme amacıyla inme konusunda hazırlık yapan Ramazan Doğru, araç hiç bir şekilde durmadan inince dengesini kaybetti ve yere düşmüş oldu. Hareket halinde olduğu açıklanan midibüsün altında kalmış bulunan Ramazan Doğru olayın gerçekleştiği yerde yaşamını yitirdi.

Kazanın hemen sonrasında ise midibüs içerisinde yer alan yolcular uzun bir zaman boyunca şaşkınlığı üstünden atmakta zorlandı. Kazanın gerçekleştiği yere jandarma ekiplerinin yanı sıra sağlık ekipleri ve polis ekipleri de yönlendirildi. Şoför koltuğunda yer alan R. İ. ise jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınmış oldu.

Kazayla alakalı olarak bir inceleme başlatılmış durumda.