Tepki çekmiş olan açıklamalarından dolayı günler boyunca magazin gündemi üzerinden düşmemiş olan, daha sonrasında ise invizaya çekilme kararı alan Can Yaman, en son askere gitmiş olduğu haberleriyle isminden söz ettirmiş idi.

Ocak ayının ilk haftası içerisinde bedelli askerlikle alakalı görevini yerine getirmek amacıyla İzmir ilinde yer alan Bornova ilçesi içerisindeki birliğine teslim olduğu açıklanan Can Yaman, tam tamına iki ay sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Terhis olduğu açıklanan Can Yaman, annesi olan Güldem Yaman’la beraber çekilen karesini ”Canım annem” şeklindeki bir notla kendisini takip edenlerle paylaştı.

Yakışıklı durumda bulunan oyuncunun bahsi geçen paylaşımına binlerce sayıda beğeni ile birlikte yorum gelmiş durumda. Askeriyede yer alan yemekhane içerisinde objektiflere yakalanan Yaman’ın, kısa saçı bulunan ve sinek kaydı tıraşlı hali de çok fazla dikkat çekmişti.

Askerlikle alakalı görevini tamamlamış bulunan oyuncu, İtalya’da yer alan ”Survivor” adlı yarışmanın sunuculuğunu üstlenmek amacıyla tekrar İstanbul’dan ayrılmış olacak.

Yakın çevresi için yaşamış olduklarından ötürü üzgün durumda bulunduğunu ve yanlış anlaşılmış olduğunu ifade eden Yaman’ın, gelecek sezon içerisinde eylül ayında yer alan dizisine kadar yurt dışında kalıp, oyunculuk eğitimi alacak olduğu ileri sürülmüştü.