Gitmiş olduğu her bir ülke içerisinde kadın hayranlarının çok büyük bir ilgisiyle karşılanmaya devam eden Can Yaman, ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde ”Başrol oynayan çiftin libidosunun yüksek bir durumda bulunması gerekli” şeklindeki sözlerinden dolayı tepki çekmiş durumda. Can Yaman, yakın çevresi ile yaptığı görüşmelerde üzgün bir durumda bulunduğunu ve yanlış anlaşılmış olduğunu ifade ederek, Brezilya’ya gitti ve burda inzivaya çekilmiş oldu.

Gerçekleştirdiği açıklamalar sebebiyle yapımcısının da tepkisini çekmiş olan Can Yaman, ocak ayında yapacağı bedelli askerlik görevine dek Türkiye’ye geri dönmemiş olacak. Ünlü durumdaki oyuncu, askerlik görevini bitirdikten hemen sonrasında da İtalya’da yer alan ”Survivor” isimli yarışmanın sunuculuğunu üstlenmek amacıyla tekrar İstanbul ilinden ayrılmış olacak.

Kanal D’eki 2. Sayfa isimli program içerisinde geçmiş olan habere bakılırsa, Yaman’la ”Can Borcu” isimli diziyi çekme konusunda hazırlıklar yapan Faruk Turgut, bu söz konusu olayların yaşanmasından sonra projeyi erteleme konusunda bir karar vermiş idi. Program esnasında Turgut’un da, ”Can normal şartlarda ocak ayı içerisinde askere gidecekti, Şubat ayında da çekimlere başlamış olacaktık ve söz konusu bu dizi de Mart ayında ekranda yer alacaktı. Fakat İspanya’da gerçekleşen meselede çizmeyi çok fazla aşmış oldu. Bu aslında büyük bir talihsizlikti. Bitti bundan sonra, yok bu şekilde şeyler. Diziyi de Eylül ayına kadar erteledim” ifadelerine yer verdiği belirtilmişti.