İstanbul ilinde yer alan Maltepe ilçesinde dehşet verici bir cinayet daha meydana geldi. Cani bir şekilde katledilmiş olan Aylin Sözer’in Kemal Delbe tarafından tam tamına iki gün boyunca da kendi evinde esir alınmış olduğu bilgisine ulaşıldı.

Maltepe ilçesinde bir şahıs eski sevgilisi olduğu ileri sürülen kadını ilk olarak boğazını keserek öldürdü. Hemen sonasında ise üstüne yanıcı bir madde dökerek ateşe verdi. Özel üniversitelerden birinde öğretim görevlisi olarak çalıştığı bilgisine ulaşılan Aylin Sözer feci bir biçimde yaşamını yitirirken, şüpheli şahsın ise söz konusu akademisyeni tam tamına iki gün boyunca evinde esir almış olduğu bilgisi ortaya çıkmış bir durumda. Kemal Delbe olayın yaşandığı yerde gözaltına alındığı esnada çevrede yer alanlar da linç etme girişiminde bulundular. Delbe’nin üstünden ise kadına ait durumda bulunan altın kolyelerin çıktığı açıklamadı yapıldı.

Akademisyen olarak çalışan Sözer’i tanımakta olduğunu ileri süren Delbe, sabah saatler 08:00 civarında Aylin Sözer’in evine gitmiş olduğunu ifade etti. Sözer’in evinde bir müddet boyunca kendisiyle konuşmuş olduğunu, bunun ardından ise aralarında bir tartışma meydana geldiğini ifade eden Delbe, bu meydana gelen tartışmanın esnasında Sözer’i boğazını kesip öldürmüş olduğu konusunda bir itirafta bulundu.