Arabesk müziğinin yaşamakta olan efsanelerinden Cengiz Kurtoğlu Jolly Joker Vadistanbul içerisinde sürprizlerle dolu bir konsere imzasını attı.

Geçmiş zamandan bugüne kadar dillere pelesenk olmuş pek çok ölümsüz eserini seslendirmiş olduğu gece esnasında sürpriz Karadeniz türküleri ile memleketine selamda yollamış olan Kurtoğlu, konserinin bitişine doğru da evlilik yolunda ilk adımlarını sahnesine atmayı isteyen genç hayranlarının yaşamış olduğu mutluluklarına şahitlik etmiş oldu.

Sahneye çağırmış olduğu gençlere mutlu bir tane yuva kurmanın şifrelerini vermiş olan ve yaşam tecrübelerinden örnekler sunmuş olan Cengiz Kurtoğlu, evlilik teklifinin hemen sonrasında birbirleriyle öpüşmekte olan çifti son anda fark edip adeta depara kalktı.

Seyircilerin şaşkın durumdaki bakışları esnasında ‘Ne yapmaktasınız arkadaşlar, o işi evlendikten sonra evde halledebilirsiniz. Amannn…’ şeklindeki sözleriyle genç çiftin ilk öpücüğünü elleri ile sansürlemiş olan başarılı durumdaki sanatçı bu halleri ile birlikte müzikseverlere çok uzun bir şekilde kahkahalar attırdı.

Bu anların sonrasında ise ‘Sizden bir tane isteğim bulunuyor. 50 sene sonra eğer yaşarsam tekrar bu sahnede buluşalım ve de her şey tam olarak nasıl gidiyor konuşalım.’ ifadelerini kullanarak çiçeği burnundaki çifti tebrik ederek sahnesinden uğurlamış olan Cengiz Kurtoğlu; ‘Bu çocuk artık akşam 6’dan sonra evden dışarıya çıkamaz. Tarihe bir not düşmekteyim’ şeklindeki sözlerle de bir defa daha herkesi tebessüm ettirmiş oldu. Yaklaşık olarak 2.5 saat boyunca kalmış olduğu sahneden alkışlarla birlikte inen Kurtoğlu, sürprizler ile dolu geceyi tekrar bir sürprizle noktalayıp Halil Sezai’nin dillere dolanmakta olan şarkısı ‘İsyan’ı harika sesiyle tekrardan yorumladı.