Hovarda isimli şarkı içerisinde eşcinsel bir ilişkiye gönderme yapmakta olduğu anımsatılan Emel Müftüoğlu açıklamasında; ”Benim cinsel durumdaki yönelimim Allah’la benim aramdadır. Bu sorumluluk ise tamamen bana aittir. Cinsel durumdaki yönelimim ne olur ise olsun açıklamaktan hiçbir şekilde çekinmezdim” ifadelerine yer verdi.

Emel Müftüoğlu, Gzone Dergi için bir konuşma yaptı. Müftüoğlu, 1995 senesi içerisinde hit olmayı başaran parçası Hovarda ile alakalı çok samimi açıklamalar gerçekleştirdi.

Emel Müftüoğlu’na aniden, ”’Korkuyorum isimli klip Türkiye LGBTİ topluluğuyla ilgili önemi olan bir klip olmayı başardı. Klipte yer alan eşcinsel bir aşka olan göndermeleri hala hatırlamaktayız. Bu konu sizi hiç rahatsız etmekte mi?” şeklinde bir soru soruldu.

Ünlü durumdaki sanatçı Emel Müftüoğlu ise açıklamasında; ”Korkuyorum ismine şarkı klip bizim dönemimiz içerisinde fazlasıyla cesurca bir hareket idi. Bu klibin mevcut hikayesini pek çok defa anlattım; aslına bakılırsa çok bilinçli bir şekilde yapılmış bir mizansen değildi. Tamamıyla fazla tesadüftü ancak o şekilde denk geldi. Hayır beni hiç bir şekilde rahatsız etmemekte. Benim cinsel durumdaki yönelimim Allah’la benim aramdadır. Bu sorumluluk ise tamamen bana aittir. Cinsel durumdaki yönelimim ne olur ise olsun açıklamaktan hiçbir şekilde çekinmezdim. Klibin fazlasıyla enteresan bir hikayesi bulunuyor. Tekrar yapar mıyım bilmemekteyim ancak yapmış olduğumuz pişman mıyım? Hiç bir şekilde değilim. Yaşamın içinden bir hikayedir sonuç olarak” şeklindeki açıklamasını yaptı.