26 yaşında olduğu bilinen sosyal medya fenomenlerinden biri olan Jessica Davies, geçmiş dönemlerde vermiş olduğu çıplak pozlarının dolandırıcı kişiler tarafından yaşlı bir durumdaki adamları kandırmak amacıyla kullanılmakta olduğunu ifade ederek yardım talep etti.

26 yaşında bulunan Jessica Davies adına sahip genç bir kadın, bir dönemler sadece tek bir tane fotoğraf çekim işleminden 7.430 Türk Lirası tutarında para kazanabilen çok ünlü bir Instagram fenomeni olarak tanınıyordu. Davies, daha sonrasında fenomenliğin yanı sıra aşırı bir şekildeki ilgiden bunaldığından dolayı köşesine çekilmiş olsa bile, dolandırıcı kişiler hiç bir şekilde rahat durmadı ve sürekli olarak Davies’in daha önceki dönemlerde vermiş olduğu çıplak pozları farklı internet siteleri üzerinde, yaşlı bir durumdaki adamlardan para sağlayabilmek amacıyla kullandı.

Dolandırıcı kişiler, tuzaklarının çok daha fazla inandırıcı duruma gelmesi amacıyla zaman içerisinde Jessica’nın aile üyelerine ait olanların de fotoğraflarını kullanmaya başlamış oldu. Genç yaştaki kadın ise, bu durumu öğrendiğinde adeta çılgına dönmüş oldu.

Bu hafta içerisinde pek çok değişik kişiden internet üzerinde fotoğraflarının bulunduğuyla alakalı mesaj almış olduğunu ifade eden Davies açıklamasında da; ”Fotoğrafları görmüş olan kişiler adımı aratınca Instagram üzerinde beni bularak irtibat kurdular.” ifadelerine yer verdi.

Modellik ile alakalı kariyerini geçmiş olduğumuz sene sona erdiren genç yaştaki kadın, çıplak bir durumdaki pozlarının dolandırıcı kişiler tarafından en az 100 defa kullanılmış olduğunu da ifade etti.