Usta oyunculardan biri olan Yılmaz Gruda’nın kurmuş olduğu Çivi Kabare Tiyatrosu, yeni oyun ile birlikte perdelerini açmak için hazırlık yapıyor. Türk tiyatrosunun duayenleri arasında yer alan Gruda, daha öncesinde yazmış olduğu 12 tane kısa oyunu ”Biz Bize Benzeriz” ismi ile birlikte sahneye taşımış olacak.

Gruda açıklaması içerisinde; ”Farklı zamanlarda yazmış oluğum, sahneye koymuş olduğum ve oynamış olduğum kabare çeşidini tekrardan var etmek amacıyla kolları sıvadım. Çivi Kabare Tiyatrosu içerisinde toplumsal durumdaki zaafları, memleketin durumlarını, insanların ilişkilerini ”çivi” vuruşları ile ele alacağız” ifadelerine yer verdi ve artık o an gelmiş oldu.

Gruda’nın iseSerdar Ayyıdız, Ceyda Yücesan, Yağmur Çağlan, Gamze Acı, Ersin Arıcı, Emre Gruda Songül Mercan ve Songül Mercan ile rol almış olduğu bu özel oyun, 24 ila 25 Aralık tarihi içerisinde Sahne Çolpan İlhan’da perdelenmiş olacak.

Genel sanat yönetmenliğini de Elvan Gruda’nın üstlenmiş olduğu bu özel oyunun müzik uygulamaları Erhan Sefacı, koreografisi ise Levent Aşçı’ya ait bir durumda. Oyunun ışık ile birlikte ses düzeni içerisinde ise Çağrı Atılga’nın imzası bulunuyor.

Çivi Kabare Tiyatrosu daha önceki dönemlerde de yapmış olduğu oyunlar sayesinde izleyicilerden tam not almış ve uzun bir süre gündemde kalmayı başarmıştı.