Denizli ilinde yer alan Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği ”Birlikte Okuyoruz” isimli bir etkinlik kapsamında anne ve babalar okul öncesi çağın yanı sıra ilkokul çağında bulunan çocuklarıyla kitap okumuş oldu. Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Avni Örki yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Aileleri ile beraber kitap okumakta olan çocukların bunu adeta bir alışkanlık haline getirebilmelerini ve bilinçli bir okur yazar olabilmeleri de fazlasıyla önemlidir” ifadelerine yer verdi.

Pamuk Kafe Üniversite içerisinde düzenlenen bu söz konusu etkinliğe veliler ile birlikte çocukları çok yoğun bir şekilde ilgi göstermiş oldu. Kitap okumayla alakalı etkinliğin yanında çocuklara oyunlar oynatılıp hoş bir zaman geçirebilmeleri sağlanmış oldu. Sosyolog görevinde buluna nBarış Balcı tarafından yapılmış olan sunum kapsamında ailelere, çocuklarına kitap okuma konusunda bir alışkanlık kazandırabilmek amacıyla neler yapmalarının gerekli olduğu da anlatılmış durumda..

Gelecek dönemlerin teminatı olan çocukların yaşama en iyi biçimde hazırlanabilmeleri amacıyla pek çok projelerinin bulunduğunu ifade eden Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Avni Örki de çocukların ilk örnek alarak gördüğü kişilerin anne ile birlikte babalar olduğunu açık bir şekilde anımsatmış oldu. Sözlerini ise ”okumak hayattır.” cümlesi ile sonlandırdı.