Dünya çapında çok büyük üne sahip olan Fransız elektronik müzik gruplarından biri olan Daft Punk, 28 sene boyunca devam eden müzik serüvenin sonrasında yollarını ayırma konusunda bir karar aldı. 1993 senesinden bu zamana kadar beraber yol almış olan ünlü ikili, ayrılık süreçlerine yönelik olarak herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

Daft Punk ismiyle bilinirlik elde eden dünya çapında üne sahip Fransız elektronik müzik ikilisinden Guy-Manuel de Homem-Christo ile birlikte Thomas Bangalte, ayrılmış oldukları konusunda bir açıklamada bulundu. İkili söz konusu bu ayrılıklarına ve daha sonraki süreç içerisinde tam olarak ne yapacak olduklarına yönelik herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

1993 senesi içerisinde müzik kariyerlerine adım atmış bulunan Christo ile Bangalte, 1997 senesi içerisinde çıkartmış oldukları ilk albümleri Homework sayesinde çok geniş çapta bir hayran kitlesi edinmeyi başarmıştı. 28 seneden beri beraber elektronik müzik yapmaya devam eden ünlü durumdaki ikilinin, son çıkmış olan ve müzik severlerin de ilgisini çekmeyi başaran albümlerinden Random Access Memories, geçmiş olduğumuz on senelik zaman diliminde en fazla satışı gerçekleştirilen dans müziği albümü olarak öne çıkmıştı.