Serenay Sarıkaya, senelerden beri hayalini kurmakta olduğu müzikal projesiyle ilgili gün saymaya başlamış durumda. Ünlü durumdaki oyuncu, ”Alice” ismine sahip müzikalde üstlenmiş olduğu rolle ilgili dans ve de şan dersleri almaya başlamış durumda.

1865 senesi içerisinde Lewis Carroll’un yazmış olduğu ve bugüne kadarki zaman içerisinde 174 dile çevrilmiş olan ”Alice Harikalar Diyarında” bu defa ise müzikal olacak. Serenay Sarıkaya ise müzikal içerisinde Alice rolünde seyircilerin karşısına çıkmış olacak. Ünlü durumdaki oyuncu, yeni rolüyle ilgili olarak dans provalarıyla birlikte şan derslerine çok büyük bir hız verdi.

Bir taraftan da ukulele ismine sahip olan müzik aletini çalmayı öğrenmiş olan Serenay Sarıkaya, heyecanlı olduğunu ifade ederek; ”Çocukluğumun ruhu ile birlikte enerjisi sarmış oldu etrafımı. Kesinlikle bir rüya! Ama yaşamımın en güzel rüyalarından bir tanesi. O kadar çok güzel ki hayat boyunca bu rüyayı görebilirim. Sevmekte olduğum her şeyde var içinde.” şeklinde konuşmasını sürdürdü

Serenay Sarıkaya, müzikalle ilgili olarak ”Klasik durumdaki bir hikayeyi çağdaş bir sahne dili ile günümüz seyircisiyle buluşturabilecek olan ‘‘Alice”; kostümlerinin yanı sıra, şarkıları ile, dekoru ile, koreografisi ile, tamamen fantastik bir yolculuk ve de bir büyüme hikayesi” şeklindeki ifadeleri ile konuşmasını tamamladı.