Oyunculardan Saruhan Hünel’in, Eda Sönmez’i darp ile tehdit etmiş olduğu ileri sürülerek yargılanmakta olduğu davada, delil yetersizliği sebebiyle beraat etmesine karar verildi. İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi içerisindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklardan Saruhan Hünel’le beraber avukatları katılım gerçekleştirdi. Müşteki durumdaki Eda Sönmez’i ise avukatı görevinde bulunan Zülbiye Şahin temsil etmiş oldu.

Duruşma esnasında, dosyanın uzlaştırma bürosu içerisinden dönmüş olduğu, tarafların uzlaşamamakta olduklarının bildirildiği bilgisi verildi. Esasla ilgili savunması sorulmuş olan sanık Hünel, dosya içerisindeki raporun ise olaydan 1 hafta sonra alınmış olduğunu ifade ederek, beraat kararı istedi. Müvekkilinin aleyhine müştekinin beyanı haricinde bir delili olmadığı konusunda savunma yapan sanık avukatı ise; ”Müşteki bir gazetecidir, bu şekilde bir delilsiz olayı kendi bile hiç bir şekilde haber yapmazdı. Dosya içerisinde ne bir tane tanık ne bir tane kamera kaydı bulunmaktadır. Müvekkil ise dava sürecince soyut açıdan çok ceza görmüştür. Çünkü pek çok projesi iptal edilmiş ve kamunun gündemi üzerinde bu şekilde kalmış durumdadır. Müvekkilin lekelenmemeyle ilgili hakkına hiç bir şekilde riayet edilmemiştir. Delil yetersizliği sebebiyle beraat etmesine karar verilmesini istemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Müşteki vekili görevindeki Şahin ise söz alıp, şikayetlerinin sürdüğünü ve müvekkilinin şiddet görmüş olduğunu ifade ederek, sanığın cezalandırılmasını istedi. Davayı karara bağlamış olan mahkeme ise, dosyada yer alan suçları sanığın işlemiş olduğuna yönelik bir delil elde edilemediği için üstüne atılı suçlardan ayrı ayrı beraat etmesine karar verdi.