Etiler’in simgesi haline gelen Şamdan isimli mekanın işletmecisi Mehmet Tuna’nın kızı olan Deniz Tuna, babasının ölümü konusunda sanatçı Seda Sayan’ı sorumlu tutup, sosyal medya hesabı üzerinden ”Babamın katili” ifadelerine yer verdi. Bilişim yolu ile hakaret suçu işlemek sebebiyle hakkında dava açılmış olan Tuna, 1 sene 2 aylık bir süreyle hapis cezası aldı.

Ünlü ve başarılı sanatçılar arasında yer alan Seda Sayan, iddialara bakılır ise; Etiler içerisinde mülk sahibi olduğu bir mekanın işletmeciliğini gerçekleştiren Mehmet Tuna’nın sözleşmesi bulunduğu durumda orayı boşaltmasını talep etti. Olaydan sonra 2 tarafta mahkemelik oldu. Tahliye ile ilgili dava sürerken Mehmet Tuna ise yaşamını yitirdi. Tuna’nın kızı da babasının ölümü konusunda Seda Sayan’ı suçlamış olduğundan dolayı mahkemelik oldu.

Tuna’nın küçük olan kızı Deniz Tuna, babasının ölmesinden sorumlu tutmakta olduğu Seda Sayan ile birlikte oğlu Oğulcan Engin’e sosyal medya üzerinde hakaret ettiğinden dolayı hakimin karşısına çıktı. Tuna’ya ise, hakaret suçu sebebiyle 1 sene 2 ay süre ile bir hapis cezası verildi.

Seda Sayan’ı ima edip ”Babamın katili” şeklinde bir paylaşım yapmış olan Deniz Tuna açıklaması içerisindeyse; ”O yazmış olduğum sözleri anlık bir kızgınlık ile yazdım” ifadelerine yer verdi.