Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 seneden beri ulusal bir şekilde düzenlenmekte olan karikatür yarışması bu sene uluslararası bir şekilde düzenlenip bütün dünyada yer alan karikatürcülerin katılımları amaçlanıyor.

Yarışmayla alakalı konu ise ‘İklim Değişikliği ve Organik Tarım’ şeklinde belirlenmiş bir durumda.. Yarışmayla ilgili son gönderim tarihinin www.denizli.bel.tr isimli web sayfasına en geç 07 Mart 2021 Pazar gününde saatler 24.00’ü gösterene kadar yüklenmesi gerekli olduğu açıklaması yapıldı. Ayrıca söz konusu bu yarışmanın amatör ve de profesyonel tüm dünya karikatürcülerine açık bir durumda olduğu ifadesi de yer alıyor.

Başvuru şartlarında yarışmaya yollanacak olan karikatürlerin daha öncesinde paylaşılmış veyahut paylaşılmamış olmalarının aranmayacağına yer verilirken sadece daha öncesinde farklı bir yarışma içerisinde ödül almamış olmasının gerekli olduğu belirtiliyor. Seçici durumda bulunan kurulun aynı veyahut benzer saymakta olduğu ya da farklı bir karikatürcüye ait durumda bulunduğu tespit edilen karikatürlerin ise değerlendirilmeyeceği belirtiliyor..

Yarışmacıların söz konusu bu yarışmaya en çok üç tane karikatürle katılabileceği ifade edilirken söz konusu bu yarışmaya karikatürlerin dijital bir şekilde gönderileceği de ifade edilmiş. Yapılmış olan her bir karikatürün A4 boyutlarına sahip 150 ila 300 dpi özelliğinin arasında JPEG formatıyla beraber en az 1 Megabyte ve en çok 10 Megabyte olmasının gerekli olduğu ifade edilmiş.