Denizli ili içerisinde, dün akşam saatleri üzerine kentin giriş ile çıkış noktalarının bulunduğu bölgelerde yaklaşık olarak 100 tane polisin katılımları ile bir huzur operasyonu gerçekleştirildi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bulunan Özel Harekat ekipleri ile birlikte Kaçakçılık ile Organize Suçlar, Asayiş Ekipleri, Narkotik Ekipleri, Trafik ile Terörle Mücadele Şubelerine bağlı bulunan yaklaşık olarak 100 tane polis, dün akşam saatlerinde kentin huzuruyla beraber güvenliği amacıyla, kentin giriş ve çıkış noktalarında özel bir uygulama yaptı.

Uygulama içerisinde ise, kenti giriş yapmakta olan şüpheli durumdaki araçlar durdurulup detaylı bir şekilde kontroller yapılırken, sürücü ile birlikte yolcularında kimlik sorguları yapıldı. Şüpheli durumda olan araçlar, özel eğitimli durumdaki köpeklerin de katılımları ile tabiri caizse didik didik bir şekilde arandı. Gerçekleştirilen uygulama kapsamında sürücülerin bazılarına ise cezai işlemler uygulanmış olduğu açıklandı. Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından resmi bir şekilde yapılmış olan açıklama içerisinde, kentin huzur ile güvenliği amacıyla gerçekleştirilmekte olan operasyonların hiç bir şekilde ara vermeden devam edecek olduğu açık bir şekilde ifade edildi.

Denizli Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin başarılı takip ve operasyonları sayesinde geçmiş olduğumuz günlerde onlarca uyuşturucu satıcısı yakalanarak tutuklanmış ve işlemleri tamamlanarak cezaevine gönderilmişti.