Kış mevsimini çok iyi bir şekilde hissetmeye başlayan Denizli ili için yeni bir tane daha kar uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Denizli ilinin pek çok ilçesinin salı günü itibariyle kar yağışı etkisinin altına gireceğinin duyurusunu yaptı. Merkez ilçeler içerisinde de bir yağmur var. Denizli çok kısa bir aranın sonrasında tekrardan kar yağışının etkisi altına girmiş olacak. Meteoroloji Müdürlüğü’nün verilerine bakılırsa pazar ve de pazartesi günlerini parçalı ve bulutlu bir havanın etkisinde geçireceği açıklanan Denizli ilinde salı gününde kar etkili olacak.

Denizli ilinin 13 tane ilçesi salı günü sabah erken saatler itibari ile karla karşılaşmış olacak. Kar Babadağ ile birlikte Acıpayam, Bekilli, Baklan, Çal, Bozkurt, Çardak, Çameli, Güney, Çivril, Serinhisar, Kale ve Tavas’ı beyaz örtüye bürüyecek. Buldan ile birlikte Honaz ve Beyağaç’ta da kar, yağmur ile karışık bir şekilde yağacak

Kar Denizli ilindeki 13 tane ilçeyi salı sabah erkenden etkisi altına alacakken, 6 tane ilçe içerisinde Çarşamba gününde de kar görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınmış olan verilere bakılır ise Serinhisar ile birlikte, Honaz, Çivril, Bozkurt, Çardak ile Baklan içerisinde çarşamba gününde de kar etkili olacak.

Kış koşullarından dolayı trafiğin adeta felç olmuş bulunduğu Cankurtaran bölgesine özel bir uyarı da yapıldı. Kar yağışının hemen sonrasında Denizli ile Antalya Karayolu, Serinhisar, Cankurtan ve Acıpayam güzergahı içerisinde sürücülerin çok dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapıldı. Denizli ilinin tamamı salı günü sabah erken saatlerde kar yağışı etkisinde olacakken, merkez ilçelerden Merkezefendi ile birlikte Pamukkale ve Sarayköy içerisinde yağmur yağacağı bilgisi verildi.