Meteoroloji Denizli ili ile alakalı çok ciddi bir kar uyarısı gerçekleştirdi. Cumartesi gününde bütün ilçeler içerisinde etkili durumda bulunacak kar, pazar günüde ise kentin merkezine ulaşmış olacak. Çok yoğun bir şekilde kar beklentisi olan Denizli ilinde vatandaşlarında b konuyla ilgili önlem almaları talep edildi.

Meteoroloji müdürlüğü hafta sonuyla alakalı olarak çok ciddi bir kar uyarısında bulundu. Gelecek haftada sürmesi beklenmekte olan kar yağışı ilk önce ilçeleri vurmuş olacak. Yoğun bir durumdaki kar ilk önce ilçeler içerisinde etkili olmaya başlayacak. Merkezdeki ilçelerle birlikte Sarayköy haricindeki bütün ilçeler, Cumartesi gününde çok yoğun bir kar yağışının etkisinde olacak. Tam 4 gün sürecek olan bu karın, ilçeler içerisinde yaşamı olumsuz bir şekilde etkilemesi konusunda da beklenti bulunmakta.

Uzun bir zamandan beri kar yağışı gerçekleşmeyen, çok kısa bir zaman öncesinde az bile olsa beyaz örtüye bürünmüş olan Pamukkale ilçesi ile birlikte Sarayköy ve Pamukkale ilçeleri pazar gününde çok yoğun bir kar yağının etkisinde olacak. Yoğun bir durumdaki kar yağışı beklentisinden dolayı Meteoroloji de özel bir uyarı yaptı. Cumartesi günü içerisinde, Pazar günü içerisinde ise merkezde başlayacağı açıklanan yoğun durumdaki kar yağışının olumsuz durumdaki etkilerinden kurtulabilmek amacıyla vatandaşların çok daha dikkatli olması istendi.

Sürekli olarak kar yağışlarının sonrasında Denizli ilinin kritik noktalarından biri olmuş durumdaki Denizli – Antalya karayolu ile birlikte Serinhisar bölgesi ve Cankurtaran bölgesi tekrar çok büyük bir önem taşımış olacak. Bu karayolunu kullanacak olan şoförlerinde Cumartesi günü itibariyle çok daha dikkatli olmaları talep edildi.