Denizli Kayak Merkezi, bölge içerisinde etkili durumda bulunan kar yağışıyla beraber hazırlıklarını tamamlayıp sezonu açmış oldu.

Kentin merkezine 85 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Tavas ilçesinin Nikfer Mahallesi’nde yer alan 2.420 rakıma sahip Bozdağ’da bulunan ve kesintisiz bir şekilde 12 kilometrelik kayak olanağı sunan merkez içerisinde kar kalınlığı sezon açılışı amacıyla yeterli bir seviyeye ulaşmış oldu.

Kayak severlerin kesintisiz bir şekilde kayak ve de snowboard yapabilmekte olduğu Denizli Kayak Merkezi içerisinde saatte 1.500 kişi taşıyabilme kapasitesi bulunan 2 tane telesiyej ile birlikte teleski hizmet veriyor olacak.

Kristal kar kalitesi ile birlikte ön plana çıkmakta olan bu merkezde, 1.700 ila 1.500 metreden oluşan 2 tane kayak pistiyle tecrübesizlerle birlikte çocukların rahat bir şekilde kayak yapabilecek oldukları 700 metre uzunluğu bulunan babylift pisti de yer almakta.

Kayak severler için snowboard olanağı da sunmakta olan bu merkezde 2 tane kar ezme makinesi, 3 tane kar motoru hizmet vermekte.

Her geçtiğimiz sene ilginin artmakta olduğu kayak merkezi, yeni sezon içerisinde de karın keyfini çıkartmayı isteyenleri beklemekte.

Merkez içerisinde mevsim şartlarına bakılarak mayıs ayına kadarki zaman içerisinde kayak yapılabilmekte.

Geçtiğimiz sene kış sezonu içerisinde yaklaşık olarak 100.000 kişiyi ağırlamış olan bu merkezde telesiyejle dağın zirvesine çıkma olanağı da bulacak ziyaretçiler, eşsiz durumdaki manzaralar sunabilen bu bölgeyi kuş bakışı izleyebilme şansını da yakalayabilmekteler.