Kar kalınlıklarının 50 santimetre seviyesine kadar ulaşmış olduğu Denizli Kayak Merkezi içerisinde kayak sezonu da resmen açılmış oldu.

Ege Bölgesinin en büyük kayak merkezi olarak öne çıkan Denizli Kayak Merkezi, kayak sezonunu resmi bir şekilde açmış durumda. Şehrin merkezine sadece 75 kilometrelik uzakta yer alan 2.420 metre rakımda yer alan Tavas ilçesinde bulunan Nikfer Mahallesi üzerindeki Bozdağ mevkisinde açılan Denizli Kayak Merkezi, karla buluşarak kayak yapma konusunda isteği olan vatandaşları beklemeye başladı. Hafta sonunda çok yoğun bir ziyaretçi konusunda beklentisi bulunan Denizli Kayak Merkezi içerisinde bütün hazırlıklar tamamlanmış bir durumdayken, özellikle de mekanik tesislerinden dolayı kış sporları konusunda dünya standartlarına uygun bir şekilde hizmet vermeye devam eden tesisin kış turizmi konusunda en fazla tercih edilerek ziyaret gerçekleştirilecek noktalardan bir tanesi olmayı sürdüreceği de belirtilmiş durumda.

Denizli Kayak Merkezi içerisinde kayak ile birlikte snowboard sezonunun bugün itibariyle açılmış olduğu, internet sayfası üzerinden de duyurulmuş oldu. Merkezle alakalı olarak bütün bilgilerle birlikte verilerin resmi internet sayfası üzerinden öğrenilebileceği ve bunun yanı sıra anlık bir şekilde gerçekleştirilen duyuruların ise ”Denizli Kayak Merkezi” ismine sahip facebook sayfası üzerinden ve ayrıca ”denizlikayakmerkezi.20” ismine sahip Instagram hesabı üzerinden de takip edilebileceği konusunda bilgiler paylaşıldı.