Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’nde yer alan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekipleri koordinesiyle birlikte çok daha değişik birimlerinde destek vermiş olduğu 100 taneye yakın polis memurunun katılımlarıyla Pamukkale ilçesinde yer alan Karşıyaka Mahallesi içerisinde özel bir denetim gerçekleştirildi. Söz konusu bu mahallenin giriş ile birlikte çıkış kısımlarında sabit bir şekilde arama noktaları kurmuş olan ekipler hemen sonrasında da bölge üzerinde sokak arasının yanı sıra kahvehanelere giderek bir denetim gerçekleştirdi.

Sokak üzerinde durdurulmuş olan şüpheli bir durumdaki şahıslarla beraber kahvehaneler içerisindeki şahısların kimlik kontrollerinin yanı sıra üst aramaları da gerçekleştirildi. Söz konusu bu uygulama esnasında 334 tane şahısla beraber 201 tane arabanın sorgusu yapılmış durumdayken, denetimler esnasında hakkında 4 ay 10 günlük bir süreyle kesinleşen hapis cezası bulunduğu açıklanan bir şahıs yakalanmış durumda. Öte yandan iki tane şüpheli şahsın üstünden de 10 gram esrar maddesinin ele geçirildiği açıklandı. Polis ekipleri tarafından durumundan şüphelenildiği için girilmiş olan bir kahvehane içerisinde de alkol alemi gerçekleştiren şahıslar üzerinde uyuşturucu maddeler ele geçirilmiş oldu.

Söz konusu bu denetimler sonrasında trafik açısından kusurlu bir durumda bulunan 17 tane arabaya da 13.698 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş oldu. Söz konusu bu denetimler esnasında öte yandan plakası bulunmayan bir tane minibüs de polis ekipleri tarafından yakalanıp hızlı bir şekilde otoparka götürülmüş oldu.