Denizli Sosyal Güvenlik Kurumu’nun İl Müdür Vekili görevinde bulunan Mehmet Baltacı, 2019 senesinin Kasım ayından itibaren Denizli ili içerisinde 220.131 tane emeklinin bulunduğunu ifade ederek öte yandan aynı dönem itibariyle kent içerisinde SGK’nın hastalıkların yanı sıra emzirme, analık ve ayrıca iş kazasıyla alakalı ödemelerin altında hak sahiplerine toplam olarak 5 milyon 599.803 Türk Lirası tutarında ödeme yapmış olduğunu ifade etti.

SGK İl Müdür Vekili görevinde bulunan Mehmet Baltacı, gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısı esnasında kent içerisindeki emekli seviyeleri kurumun çalışan personeller ve vatandaşlara yönelik gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerle ilgili olarak bilgiler aktardı. Açıklaması içerisinde ilk olarak kentte yer alan emekli sayılarına değinmiş olan Baltacı, Denizli ilinde en çok SSK emeklisinin bulunduğunu belirtti. Kent içerisinde 4/A diye tabir edilmekte olan 128.028 tane emeklinin bulunduğunu aktarmış olan Baltacı, 61.367 tane Bağ-Kur ile birlikte 30.736 tane olmak üzre toplam olarak 220.131 tane emeklinin yer aldığını ifade etti.

Toplantı esnasında Genel Sağlık Sigortası (GSS)’nın yanı sıra prim ödemeleri ile alakalı olarakta bilgiler aktaran Baltacı, kent içerisinde 49.019 kişinin GSS primlerinin devlet tarafından ödenmekte olduğunun, 30.170 insanın da GSS primini kendisinin ödemekte olduğuna değindi.