Denizli ili içerisinde piyasaya sahte para çıkartmış oldukları iddia edilerek gözaltına alındığı açıklanan beş tane şahıstan dört tanesi için tutuklama kararı çıktı.

İl Emniyet Müdürlüğü’nde yer alan KOM biriminde görevli polis memurları, farklı iller üzerinden temin edilip Denizli ili içerisinde piyasaya sahte para sürülmeye çalışıldığı şeklinde bir ihbar alınmasının hemen sonrasında özel bir çalışma başlatmış oldu.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kendilerine verilen özel bir talimat aracılığıyla harekete geçmiş olan ekipler, yürütmüş oldukları söz konusu bu çalışmalar sonucunda dört tane farklı iş yerine eş zamanlı bir şekilde düzenlemiş oldukları operasyon esnasında sahte parayla alakalı olaya karışmış olduğu tespit edilen beş tane şüpheli yakalanmış oldu.

Operasyonlar dahilinde gerçekleştirilen arama esnasında da toplam olarak beş tane sahte 100 Amerika Birleşik Devletleri doları ele geçirilmiş oldu.

Gözaltına alındığı açıklanan beş tane zanlı, emniyet içerisinde gerçekleştirilmiş olan işlemlerinin hemen sonrasında par üzerinde sahtecilik yapma şeklindeki suç sebebiyle adliyeye sevk edilmiş oldu. Şüpheli şahıslar arasında yer alanlardan dört tanesi tutuklanmış bir durumdayken, bir kişinin de adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış olduğu bilgisi iletildi..