Denizli ilinde yer alan semt pazarları içerisinde geçmiş olduğumuz haftalara bakıldığında meyve fiyatlarında bir düşüş olduğu görülürken, sebzelerin fiyatlarında ad tam tersine artış yaşanmaya başlamış durumda. Pazar içerisinde en üst seviyedeki fiyattan satışı gerçekleşen ürün de kış dönemlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan kestaneydi.

Yurdun tamamında havaların soğumaya başlaması Denizli ili içerisinde semt pazarlarındaki tezgahlara yansımış bir durumda. Pazara çıkmış olan vatandaşlar burda yer alan fiyatların insanların aylık gelirlerine göre değişiklik göstermekte olduğunu ve güncel bir durumda bulunan fiyatların şu dönemlerde herkese uygun olarak görüldüğünü belirttiler. Semt pazarları içerisinde meyve fiyatları konusunda bir düşüş görülmekteyken, sebze fiyatlarına bakıldığında da tam tersi bir şekilde artış görülmesinin mevsimsel geçişler sebebiyle olduğu bilgisine ulaşıldı.

Tezgahlar üzerinde pazarda en fazla satışı gerçekleştirilen ürünler arasındaki mandalina 1.5 ila 2.5 Türk Lirası tutarında, havuç 2 Türk Lirası tutarında, soğan ile birlikte patates 2 Türk Lirası tutarında, domates 3 Türk Lirası tutarında, limon 3 Türk Lirası tutarı arasında değişiklik gösteriyor. Tezgahlar üzerinde havaların yavaş bir şekilde soğumaya başlamasıyla yerini almaya başlayan kestane de 15 Türk Lirası tutarından alıcı bulmaya başladı. Geçmiş olduğumuz haftalar içerisinde meydana gelen zehirlenme iddialarından sonra fiyatı en hızlı düşüş gösteren ürün de ıspanak olarak öne çıktı. Ispanağın pazar içerisinde kilogram satış fiyatı 1,5 ila 2,5 Türk Lirası arasında satıldığı görüldü.