Denizli ili içerisinde öğle saatlerine doğru başlamış olan şiddetli bir rüzgar, yaşamı olumsuz etkilemeyi sürdürüyor.
Saatteki mevcut hızı elli kilometreyi de geçen şiddetli bir durumdaki rüzgardan dolayı sokakta bulunmuş olanlar zor anlar yaşamaya başladı.

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda yer alan beş katlı bir iş merkezi üzerinden, rüzgardan dolayı kopmuş olan cam parçaları, 2 kişinin kafasına düşmüş oldu. Sağlık personelleri tarafından Denizli Devlet Hastanesine kaldırılmış olan yaralılar, tedavi altına alınmış oldu. Mahallelerin bazılarında ağaçlar, rüzgarında etkisinden dolayı devrildi. Park halinde bulunan bazı araçlar üzerinde hasar meydana geldi.

Olumsuz bir durumdaki hava koşullarından dolayı kent merkeziyle Bağbaşı Yaylası’na ulaşımı sağlamakta bulunan teleferik, hiç bir şekilde hizmet veremedi. Merkezefendi ilçesi ile birlikte Tavas ilçesi içerisinde yer alan iki tane minarenin cam kubbesi rüzgardan dolayı yıkıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesinde yer alan İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı bulunan ekipler, binaların çatı kısmından düşmekte olan parçaların toplanması amacıyla çalışmalarını devam ettiriyor. Öte yandan Pamukkale ilçesinde yer alan Atatürk Caddesi üzerindeki yedi kattan oluşan bir apartmanın çatı kat kısmında güneşlik maksadıyla bulunan alüminyum sundurma, büyük bir gürültü ile caddenin ortasına düşmüş oldu.

Bu esnada ise park halinde bulunan beş tane araç, kopan parçalardan dolayı zarar görmüş oldu. Olayın yaşandığı yere intikal eden polis ekipleri ile birlikte itfaiye ekipleri önlem alarak caddeyi trafiğe kapatmış oldu.