Denizli ili içerisinde gerçekleştirilmiş olan uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alındığı belirtilen 7 kişinin tutuklandığı açıklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünün Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekiplerinin, Pamukkale ilçesi içerisinde 11 Aralık tarihinde sokak satıcılarına yönelik operasyon kapsamında gözaltına almış olduğu 7 kişinin emniyette gerçekleştirilen işlemleri bitirildi.

Sağlık kontrolünden geçirilmesinin hemen sonrasında adliyeye sevk edilmiş olan zanlıların hepsi tutuklandı.

Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde sokak satıcılarının yakalanmasına yönelik olarak 3 aydan beri devam ettirilen takibin hemen sonrasında, 11 Aralık tarihi içerisinde adreslere gerçekleştirilen operasyon kapsamında 7 tane şüpheli yakalanmış idi.

Zanlıların ikametleri içerisinde gerçekleştirilen aramalar kapsamında 160 gramlık bir eroin, 92 tane uyuşturucu hap, 8 gramlık bir metamfetamin, 3 gramlık bir esrar, 2 tane kurusıkı tabanca, 2 tane av tüfeği, 19.800 lira tutarında sahte banknotla uyuşturucu madde ticaretinden sağlanmış olduğu ifade edilen 9.220 lira ele geçirilmişti. Denizli Emniyet Müdürlüğüne bağlı narkotik ekipleri ise il içerisinde yaptığı başarılı operasyonlar sayesinde son günlerde pek çok uyuşturucu satıcısını yakalayarak cezaevine göndermeyi başardı. Daha yaşanabilir bir denizli için faaliyetlerine devam eden ekipler bu şekildeki operasyonların aralıksız bir şekilde devam edeceği konusunda da özel bir açıklama gerçekleştirdi.