Denizli ilinin yüksek kesimleri üzerinde etkili olmaya başlayan kar yağışından dolayı çalışmalar başlatılmış durumda. Pamukkale Belediyesine bağlı ekipler Güzelpınar Mahallesi ile birlikte Akdere Mahallesi ve Kurtluca Mahallesinin arasında ulaşımı sağlamakta olan yolların açık kalabilmesi amacıyla çok yoğun bir çaba harcamaya başladı.

Pamukkale Belediyesine bağlı ekipler geçmiş olduğumuz akşam saatlerine doğru 1.200 metrelik yüksekliği bulunan Mahalleler içerisinde karla mücadelede bulundu. Kar yağışı konusunda göreve hazır durumda bekleyen Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler hızlı bir şekilde harekete geçip yol açma çalışmalarının yanı sıra tuzlama çalışmalarına da başlamış oldu. Pamukkale ilçesinde yer alan Güzelpınar Mahallesi ile birlikte Akdere Mahallesi ve Kurtluca Mahallesini birbirine bağlamakta bulunan yolların kapanmaması amacıyla da ekipler çok yoğun bir şekilde çaba harcamış oldu. Bir tane kar küreme aracının yanı sıra bir tane kepçe ile birlikte bir tane tuzlama aracı ve de on kişiden oluşan ekip bu mahalleler üzerinde ulaşımın hiç bir şekilde aksamaması amacıyla saatler boyunca devam eden bir çalışma gerçekleştirmiş oldu.

Kar yağışı esnasında görevinin başında bulunan ekipler yolları açık tutmayı başardı. Ekipler bu bölgede hiçbir olumsuzluğun meydana gelmesine de izin vermedi. Ekipler gelmesi olanaklı ihbarlarla ilgili olarakta gece boyunca nöbet tutmayı sürdürdü..