Edinilmiş olan bilgiye bakılırsa, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde yer alan 66. Sokak içerisinde yaşamını sürdüren Sercan Şahin, 2 yaşında bulunan kızı ile evde bulunduğu esnada balkondan bir patlama sesinin gelmiş olduğunu duydu. Balkondan alevlerin yükselmekte olduğunu ve perdeyi tutuşmakta olduğunu gören Şahin, kızını alıp 2. katta bulunan evinden dışarıya çıktı.

İhbarlar üstüne olay yerine gelmiş olan itfaiye ekipleri bu yangına hızlı bir şekilde müdahale de bulunurken, doğal gaz dağıtım firmanın yetkilileri ise binadaki gazı kestiler. Dairenin tümünü sarmış olan bu yangın, ekiplerin çalışması sonrasında güçlükle söndürülebildi. Yangından dolayı ev kullanılamaz bir duruma gelmiş oldu.

Ev sahibi olan Şahin, yapmış olduğu açıklama içerisinde, duymuş olduğu patlama sesinin hemen sonrasında balkın kısmında alevleri gördüğünü ifade ederek; ”Hızlıca çocuğumu alarak aşağıya indim. Bizden hemen önce balkonda çıkan yangını görmüş olan komşular itfaiyeye ihbarda bulunmuş. Aşağıya indiğim zaman itfaiye ile birlikte polis hızlı bir şekilde geldi. Aile olarak bizler çok mağdur olduk, her şeyimiz yangın esnasında yandı. Doğal gaz dağıtım firmasından gelmiş olan yetkililer ise bir gaz kaçağı bulunduğunu ifade etti. 1 hafta öncesinde kombiye bakım yaptırabilmek amacıyla yetkili şirketin servisini aramış idim. Bir haftadan beri gelmediler. Kombi yetkili şirketinden de şikayetçi olacağım.” ifadeleri ile konuştu.

Yangının, kombi üzerindeki elektrik veyahut doğal gaz tesisatından kaynaklanan parlama sonucunda çıkmış olduğu değerlendirilmekte.