Denizli iliyle birlikte Burdur ili içerisinde yaşlı insanları telefonla arayarak, kendilerini bir ”jandarma” gibi tanıtıp, ellerinde yer alan altın ile birlikte paraların kuyumcudan çalıntı durumda bulunduğu yalanını söyleyerek kendilerine teslim edilmesini ifade ederek, dolandırıcılık gerçekleştiren iki tane şüpheli şahıs, mahkeme tarafından tutuklandı.

Denizli ilinde yer alan Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Denizli iliyle birlikte Burdur ili içerisinde yaşlı insanların dolandırılmasıyla alakalı olarak bir çalışma başlatmış oldu. Özellikle de tespit etmiş oldukları yaşlı insanları telefonla arayarak, kendilerini bir ”jandarma” gibi tanıttığı bilgisine ulaşan iki şahsın evlere kadar gidip, ellerinde yer alan altın ile birlikte paraların kuyumcudan çalınmış olduğu yalanını atarak kendilerine teslim edilmesini talep ederek, dolandırıcılık yapmış olduğunu tespit etti. Şüpheli şahısların, bu yöntem aracılığıyla Denizli iliyle birlikte Burdur ilinde gerçekleştirdikleri 3 farklı olayla toplamda 250.000 Türk Lirası tutarında dolandırıcılık yapmış olduğu belirlendi.

Hasan Y. ile birlikte Fatih D. olduğu tespit edilen iki şahıs, geçmiş olduğumuz gün JASAT ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanmış oldu. Üstlerinde gerçekleştirilen arama esnasında da yüklü miktarlarda para bulunduğu açıklandı. Gözaltına alındığı açıklanan şahıslar sevk edilmiş olduğu adliyede çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi..