Beyaz cennet Pamukkale ilçesinin hemen sonrasında kentin 2. beyaz cenneti olma konusunda emin adımlar ile ilerlemekte olan Denizli Kayak Merkezi içerisinde yeni sezon açılmış oldu. Her geçtiğimiz sene ilginin çoğalmakta olduğu Denizli Kayak Merkezi, yeni sezon içerisinde de kar ile birlikte kayak yapmanın keyfini çıkartmayı isteyenleri beklemekte.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan’ın Denizli ilini kış turizmi içerisinde de çok önemli bir cazibe merkezi durumuna getirmek hedefi ile yaşama geçirmiş olduğu Tavas ilçesinin Nikfer Mahallesinde yer alan Denizli Kayak Merkezi, kar kalınlığının istenmekte olan düzeye ulaşması ile beraber yeni sezon için ‘Merhaba’ demiş oldu. Şehrin merkezine 75 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan 2.420 rakımda bulunan Bozdağ’daki Denizli Kayak Merkezi’nin bu sene de Denizli ile çevre illerden çok yoğun bir şekilde ziyaretçi alması konusunda bir beklenti varken, toplamda 13 kilometrelik bir uzunluğa sahip 9 tane pistiyle sezon süresince onbinleri ağırlayacak olması beklenmekte.

Ege Bölgesi’nin en büyük kayak merkezi içerisinde yer alan toplamda 9 tane pist, amatörler ile birlikte profesyonel kayakçılar ve de snowboard yapmayı isteyenlerin aramakta olduğu her türden olanağı barındırırken tesis içerisinde 2 tane telesiyej, 1 tane teleski ve yürüyen bant yer almakta. Saatte 2.500 kişinin taşınabilecek olduğu bu mekanik tesisler içerisinde ziyaretçilerin günübirlik bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek sosyal yapılar da yer almakta.