Manisa ilinde yer alan Akhisar ilçesi içerisinde deprem gerçekleşti. Afet ile Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) ise internet sayfası üzerinde yer almış bilgiye bakılırsa, Manisa ilinde yer alan Akhisar ilçesi içerisinde saatler 22:22’yi gösterirken 5,4 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşti. Yerin ortalama bir şekilde 6,98 kilometrelik derin bölgesinde gerçekleşmiş olan bu deprem İstanbul ilinin yanı sıra İzmir ili, Aydın ili, Manisa ili ve Denizli ilinin yanında Yalova ili ve Bursa ilinde de hissedilmiş oldu.

Depremden hemen sonra vatandaşların kaygılı bir durumdaki bekleyişi devam ederken, bölge üzerinde 35 tane artçı sarsıntı kaydedildiği açıklaması yapıldı.

Manisa ilinin Akhisar ilçesi içerisinde 5,4 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşti. Depremden hemen sonra açıklamalarda bulunan Manisa ilinin Valisi görevinde bulunan Ahmet Deniz açıklamasında; ”Herhangi bir şekilde can kaybı veyahut bir yaralımız bulunmuyor. 5 ila 6 tane evin göçmüş olduğuna yönelik bir ihbar aldık” ifadelerine yer verdi.

Akhisar Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Besim Dutlulu ise, yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Şu esnada kent merkezinde fazla ciddi bir sıkıntı bulunmuyor. Musalar Köyü’ne ise ulaşmaya çalışmaktayız. Halkımız sokaklarda. Yıkılmış bir bina haberi de bulunmuyor” ifadelerine yer verdi.