Denizli ili içerisinde gerçekleştirilmiş olan kaçakçılık operasyonu kapsamında 27.000 litrelik kaçak akaryakıt ele geçirilmiş oldu.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bulunan Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekipler, akaryakıt kaçakçılığıyla alakalı olarak yapmış olduğu çalışma içerisinde şüphelenmesinden dolayı bir akaryakıt tankerini durdurma kararı aldı.

Tanker içerisinde yapılmış olan arama esnasında tam tamına 27.894 litrelik kaçak akaryakıt ele geçirmiş oldu, şoför ise gözaltına alınmış durumda.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bulunan Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli bulunan Ahlak Büro Amirliğine bağlı ekipler ise, kent içerisinde yer alan eğlence merkezlerine giderek bir denetim gerçekleştirmiş oldu. Eğlence merkezleri içerisinde izinsiz bir şekilde çalışmakta olduğu belirtilen Rusya ile Azerbaycan uyruğuna sahip yedi tane kadın gözaltına alınmış oldu. Diğer taraftan beş şahsa da ”fuhşa aracılık etmek” suçu sebebiyle işlem yapılmış durumda.

Denizli ili içerisinde, günlük kiralanmakta olan evlere yönelik gerçekleştirilen denetim esnasında 11 tane apart sahibine toplamda 124.984 Türk Lirası tutarında bir ceza kesilmiş oldu. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı memurlar, Kınıklı mahallesi ile birlikte İstiklal mahallesi ilk sırada yer almak üzere 286 tane farklı adres üzerinde, günübirlik konaklama maksadıyla kiraya verilmiş olan apart çeşidindeki evlerde eş zamanlı bir şekilde uygulama gerçekleştirmiş oldu.