Denizli ilinin tanıtılmasına katkıda bulunup kent turizmini geliştirebilmek amacıyla pek çok yatırım gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu sene 12. gerçekleştirilen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ile Kongresi içinde de yerini aldı.

Denizlili turizmciler ile beraber kentin bütün güzelliklerinin tanıtılmakta olduğu Büyükşehir standı çok yoğun bir ilgi çekmiş oldu. Denizli ilinin turizmine katkı sağlayabilmek ve şehrin turizm ile alakalı potansiyelini arttırabilmek maksadıyla pek çok projeyi yaşama geçirmiş olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 12. Travel Turkey
İzmir Turizm Fuar ile Kongresi kapsamında bir stant açtı. Denizli iline ait olan standa ziyaretçiler çok yoğun bir ilgi gösterirken stant içerisinde Pamukkale ile birlikte Denizli Teleferik ve Denizli Kayak Merkezi benzerindeki şehrin cazibe merkezlerinin tanıtımları gerçekleştirildi. Denizli Turistik Otelciler ile İşletmeciler Derneği’ne bağlı bulunan 15 tane otel ise Denizli standın içerisine kendisini tanıtabilme olanağını buldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür Turizm Tanıtım Dairesi’nin Başkanı görevinde bulunan Hüdaverdi Otaklı, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer alan bu organizasyon içerisinde yer almaktan ötürü çok mutlu olduklarını, olumlu açıdan pek çok geri dönüş almış olduklarını ifade etti. Denizli Büyükşehir Belediye’si kentin tanıtımı amacıyla hiç bir harcamadan kesinlikle kaçınmamakta.