Spor Toto 1. Lig içerisinde Kardemir Karabükspor’u deplasman içinde 3 – 2’lik bir skorla yenmeyi başararak bitime 1 hafta kalmışken ligin ilk yarısını Süper Lig potası içinde tamamlamayı garantilemiş durumdaki Denizlispor’da 3 tane futbolcu alacakları amacıyla Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu.

Yeşil-siyahlı takım içerisinde çok fazla forma şansı bulamamış olan Cihan Özkaymak ile birlikte Cenk Güvenç ve de Muhammet Himmet Ertürk’ün kulübe alacakları ile alakalı bir ihtarname çekmiş olduğu bildirildi. Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Taner Atilla da, futbolcuların kulüplerine ihtar çekmiş olduklarını onaylarken, oyunculara geçmiş olduğumuz hafta ödeme yapılmış olduğunu, İstanbulspor karşılaşmasından daha öncesinde de para yatıracak oldukları konusunda açıklama yaptı.

Denizlispor ayrıca, Gökhan Süzen’ın de alacakları amacıyla TFF’ye gitmemiş olduğunu açıkladı. Resmi hesaptan paylaşılmış olan açıklama içerisindeyse; ”Futbolcumuz olan Gökhan Süzen’ alakalı olarak bazı basın yayın organlarında bulunan iddialar gerçeği hiç bir şekilde yansıtmıyor. Futbolcumuz Gökhan Süzen’in alacağından dolayı Türkiye Futbol Federasyonu´na başvuruda bulunduğunu belirten haberlere hiç bir şekilde itibar edilmemesini rica eder ve kamuoyuna da saygı ile duyururuz” şeklindeki ifadeler yer aldı.

Denizlispor içerisinde İstanbulspor maçının biletleriyle ilgili fiyatlar da kesinleşti. VIP tribünü 100 TL, Kapalı B ile D üst tribünler 35 TL, A ve E üst ile A ve E alt tribünler 25 TL, maraton 15 TL, kale arkaları ise 10 TL şeklinde satışa çıkmış durumda.