Denizlispor Kulübünün Gümüşler Mahallesi içerisinde yer alan Haluk Ulusoy Tesisleri yapılmış olan tadilat çalışmasının ardından çok daha kullanışlı bir durumda ve daha modern bir hale döndürüldü. 2 tane bodrumun yanı sıra 1 tane de giriş olmak üzere toplamda beş kattan meydana gelen ve ortalama bir şekilde 8.000 metrekare büyüklüğündeki alanda yer alan Haluk Ulusoy Tesislerinin iç cephesiyle beraber dış cephesi de komple boyanmış oldu. Tadilat ile alakalı çalışmalar kapsamında bütün banyolar ile birlikte tuvaletlerin yanı sıra lavabolar ve ayrıca seramiklerde değiştirilmiş durumdayken, daha öncesinde hiç bir şekilde kullanılmamakta olan yüzme havuzu bitirildi. Öte yandan sahanın yanına bir şok havuzu yapılıp futbolcuların hizmetine sunulmuş oldu.

Tesisler içerisinde yer alan asma tavanlar değiştirilmiş durumdayken, yeni bir tane fitness salonu yapılarak çok daha yeni bisikletler alınmış oldu. Haluk Ulusoy Tesisleri üzerinde daha öncesinde hiç bir şekilde kullanılmamakta olan pek çok bölüm ise, yeni tadilatla birlikte yapım çalışmaları gerçekleştirilerek hizmete alınmış oldu. Tesislere giriş gerçekleştirilen bölümde de değişiklik yapılırken, idari bölümde çalışmaya devam eden personeller de aynı alana taşınmış oldu.

Tadilat çalışmaları ile birlikte başkanlık bölümünün yanı sıra başkan yardımcılığı ile birlikte yönetim kurulu, yardımcı antrenörler, teknik direktör, idari menajer, sportif direktör, scout ekibi ve ayrıca idari bölüm odalarında da dekorasyonlar yapılarak tekrardan düzenlenmiş oldu.