Denizli ilinde yer alan Çivril ilçesi içerisinde Elazığ ilinde meydana gelen depremden etkilenmiş olanlara bir kamyon elmanın yollandığı açıklaması yapıldı.

Çivril Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Niyazi Vural, belediye binasının hemen ön kısmında gazetecilere yapmış olduğu söz konusu bu özel açıklama içerisinde, Çivril ilçesinde yaşamını sürdüren elma üreticilerin başlatmış olduğu bir kampanyanın dahilinde tam tamına 620 kasa kadar elma toplanmış olduğunu ifade etti.

Elazığ ilinde yer alan depremzedeler için geçmiş olsun dileklerini açık bir şekilde iletmiş olan Vural açıklamasında ise; ”Hemşehrilerimizin bağışlamış olduğu bu elmalar depremzede olan kardeşlerimize özel olarak Elazığ ilinde yer alan Kızılay deposuna teslim edilmiş olacak. Hayırseverlerimiz ile birlikte aracı konumda bulunanlardan da Allah razı olsun. Depremzedelerin ihtiyacı durumda bulunan battaniyelerin yanı sıra ısıtıcılar ile birlikte gıda kolisi ve de hijyen kolisi konusundaki yardımları da kısa zaman içerisinde yollayacağız.” ifadelerine yer verdi.

24 Ocak tarihi içerisinde Elazığ ilinde yer alan Sivrice ilçesi içerisinde, Richter ölçeğine bakılırsa 6.8 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşmişti. Doğu Bölgesinin yanı sıra Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Karadeniz bölgesi üzerinde de pek çok ilde hissedilmiş olan söz konusu deprem, Elazığ iliyle birlikte Malatya ilinde yıkımlara sebep oldu.