Çevre ile Şehircilik Bakanı görevinde bulunan Murat Kurum, Denizli ilinde yer alan Çardak ilçesiyle birlikte Bozkurt ilçesinde yer alan depremzedelere yapımı devam eden konutlarla alakalı bir şekilde; ”Deprem esnasında 3.418 tane ağır hasara sahip binamızın tekrar 465 tane az hasara sahip binamızın ve vatandaşımızın etkilenmiş olduğu bir depremi yaşamıştık. İnşallah söz konusu iki tane inşaatımızı da zamanından daha fazla önce Mayıs ayı veya Haziran ayı içerisinde bitirip yaklaşık olarak 320 tane hak sahibi vatandaşımızın bu konudaki yaralarını sarmış bir durumda bulunacağız” ifadelerine yer verdi.

Çevre ile Şehircilik Bakanı görevinde buluna nMurat Kurum, Denizli ili içerisinde ardımızda bıraktığımız Ağustos ayında gerçekleşen ve Çardak ilçesiyle Bozkurt ilçesinde yıkıma sebep olan depremin sonrasında afetzedelere özel olarak yaptırılmaya başlanan TOKİ konutları inşaatları üzerinde incelemeler gerçekleştirdi.

Bakan görevinde bulunan Kurum, ilk olarak Çardak ilçesi içerisinde depremin hemen sonrasında yapım işlemlerine başlanan konutlara geçiş yaptı. Burda yüklenici şirketin yetkili isimleri tarafından karşılanmış olan Bakan Kurum hazır bir duruma getirilmiş örnek dairelerden bir tanesini dolaştı. Kullanımı gerçekleştirilen malzemeleri de bizzat incelemiş olan Bakan görevindeki Kurum, dairenin salon kısmının büyüklüğünün de çok ideal bir seviyede olduğuna vurgu yaptı.