Miss Turkey yarışması içerisinde 2. olmayı başaran Tara Madelein De Vries’in de boy göstermekte olduğu Miss Universe 2018, Tayland içerisinde resmi bir şekilde gerçekleştirildi.

Gece esnasında birincilik tacının sahibi ise Filipin asıllı Catriona Gray oldu. 24 yaşında bulunan Catriona Gray podyuma kırmızı renge sahip çok iddialı bir kıyafetle çıkarak bütün dikkatleri üzerine çekmiş oldu. Yarışma içerisinde 2. güzel ise Güney Afrika asıllı Tamaryn Green, 3. de Venezuela asıllı Sthefany Gutiérrez oldu.

Türkiye’yi temsil etmekte olan Tara Madelein De Vries ise dereceye girmeyi başaramadı. Tara, gerçekleştirilmiş olan büyük finalin hemen sonrasında Instagram sayfası içerisinde şu mesajı paylaştı:

”Güzel olan bu yolculuğunda sonuna geldik. Bu akşam ciddi anlamda fazlasıyla keyifliydi. Zaten kimin kazanacak olduğu belliydi biraz ancak olsun yine de burada yaşamış olduğum deneyimim fazlasıyla güzeldi, çok fazla şey öğrendim.” açıklamalarına yer verdi.

Daha önce annesi tarafından sosyal medya üzerindeki paylaşımlarda Türkiye içerisinden herhangi bir şekilde destek gelmediğini ve kesinlikle kendi değerlerimizinde desteklenmesi gerektiğinde paylaşımın ardından gündeme gelmiş, ve destekler verilmeye başlanmıştı. Ancak tüm bunlar yarışmada dereceye girmek için yeterli olmadı. Önümüzdeki sene ise bu yarışmaya kimin katılacağı herkes tarafından çok fazla merak edilmekte.