55 yaşında bulunan İtalyan asıllı oyuncu ve aynı zamanda eski modellerden bir olan Monica Belluci, çok büyük bir üne sahip Fransız dergilerinden Paris Match’e vermiş olduğu pozu ile birlikte olay yaratmış oldu.

Çırılçıplak bir şekilde uzanmış olduğu havuz fotoğrafı ile birlikte bütün dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Belluci, cinsel yaşamına yönelik olarak çok çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu.

Belluci açıklaması içerisinde, cinsel yaşamın yaşlılık dönemi ile birlikte gençlik dönemi içerisinde, kişi açısından çok daha değişik anlamlar ifade etmiş olduğuna da değinip; ‘Genç yaşlardayken cinsel durumdaki yaşam tamamen hormonlara bağlı bir durumda olmakta. Fakat yaş ilerlemeye başladıkça aşk ile birlikte cinsel ilişki çok daha iyi bir şekilde uyum sağlamış oluyor, şehvet ile birlikte arzuyu çok daha fazla ön plana çıkartmış oluyor. Buna kesinlikle inanmalısınız ki ilerlemiş olgunluk yaşları içerisinde cinsel ilişki çok daha güzel bir durumda. Fakat ben ise aşk olmadan ilişkiye girme konusunda bir hayli zorlanmaktayım’ ifadelerine yer verdi.

Şöhret ile alakalı basamakları henüz 13 yaşında olduğu dönemde tırmanmış olan Belluci, The Apartment isimli film içerisindeki performansından dolayı da bütün dikkatleri üstüne çekmişti.