Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi içerisinde bir evde yılbaşını kutladığı öğrenilen 26 yaşında bulunan kadın diş doktoru ölü olarak bulundu. Baygın bir durumda olan 2 farklı doktorun da hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılırsa Pamukkale ilçesinde yer alan Güzelköy Mahallesi içerisinde yılbaşından dolayı toplanan altı tane vatandaş, B. T. adlı şahısın evinde yeni seneyi kutladı. Sabah olduğu zaman evde uyanmış olanlar S. A. Y. ile birlikte K. Y. ve ayrıca B. K.’yı (26) baygın bir şekilde buldu. Evdekiler hızlı bir şekilde sağlık ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Kısa zaman içerisinde bölgeye intikal eden sağlık personelleri ise diş doktoru olan B. K.’nın yaşamın yitirdiğini tespit etmiş oldu. Doktor olduğu açıklanan S. A. Y. ile birlikte diş doktoru olduğu ifade edilen K. Y. isimli diğer şahıslar da ambulansla hızlıca Pamukkale Üniversitesinin Tıp Fakültesi Hastanesine götürüldü. Olayın yaşandığı yere çok fazla sayıda polis ekibi yönlendirildi.

Tarım ile Orman İl Müdürlüğünde görevli olan ekiplerde ev içerisindeki gıdaların yanı sıra içeceklerden de numuneler almış oldu. Gerçekleştirilen kontroller kapsamında alkollerin kaçak bir durumda olmadığı, bandrolünün bulunmakta olduğunu tespit etti. Denizli Emniyet Müdürlüğünde görevli olan köpekli timler de ev içerisinde incelemelerde bulundu. Dedektör köpekler, genç doktorların evleriyle birlikte arabalarında da incelemeler gerçekleştirdi. Polis ekipleri, evde bulunmakta olduğu bilgisine ulaşılan B. T. ile birlikte Ö. D. A. ve N. T.’nin ifadelerine başvurdu. Yaşamını yitiren kadın diş doktorunun cansız bedeni incelemenin hemen sonrasında otopsi yapılması amacıyla morga götürüldü.

Ekiplerin ev içerisinde incelemesi de sürüyor.