Denizli ilinde yer alan Çal ilçesi içerisinde kendilerini jandarma personeli olarak tanıtmış olan dolandırıcılar, gitmiş oldukları evde bulunan kadını, kocasının gözaltına alınmış olduğu ve karakolda kendinden para talep ettiği yalanıyla kandırıp, ortalama bir şekilde 7.000 Türk Lirası değerine sahip alıp kaçtı.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılırsa; söz konusu bu olay Çal ilçesinde yer alan Aşağıseyit Mahallesi içerisinde gerçekleşti. İddialara bakılırsa, öğlen saatlerine doğru meydana gelen olay esnasında çiftçilik yapıp geçimini sağlamakta olan Süleyman Bozkurt’un evine intikal eden iki tane şüpheli, kendisini jandarma gibi tanıtarak kapıyı açmış olan Bozkurt’un eşi Rukiye Bozkurt (45)’la bir görülme yaptı. Kadına hiç bir şekilde strese girmesine gerek bulunmadığını da ifade eden dolandırıcılar öte yandan kadına kocasının kendini karakolda beklemekte olduğunu da ifade ettiler. Dolandırıcılara inanmış olan Bozkurt da evde yer alan 10 tane çeyrek altınla birlikte 1 tane bileziği bu şahıslara teslim etti. Altınları almış olan bu şahıslar daha sonrasında ise plakası bulunmayan bir araçla evin önünden hızla uzaklaştı.

Rukiye Bozkurt ise dolandırılmış olduklarını eşi eve geldikten sonra anladı. Bunun hemen sonrasında Bozkurt Çal İlçe Jandarma Komutanlığı’nı arayıp yardım talep etti. İhbarda bulunulmasının ardından olayın yaşandığı yere intikal eden jandarmalar çevrede yer alan güvenlik kameralarını inceleme altına alıp dolandırıcıları yakalamak amacıyla özel bir çalışma başlatmış oldu.

Olayla alakalı olarak başlatılmış olan soruşturma ise sürüyor.