Denizli ili içerisinde vatandaşlar döviz kurları üzerinde meydana gelen hareketliliğin hemen sonrasında ellerinde yer alan dövizleri bozdurabilmek amacıyla soluğu döviz bürolarının yanı sıra bankalarda almış bir durumda. Döviz bürosu işleten kişiler ise yatırım konusunda dövizden ziyade altına yönelme konusunda çok daha büyük bir yarar olacağını ifade ediyorlar.

Son günler içerisinde dış politika üzerinde, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında meydana gelen ilişkiler üzerinde yaşanmış olan gelişmelerden sonra dolar ile birlikte euro ilk sırada yer almak üzere döviz kurları üzerinde hareketlilik yaşanmaya başlamış durumda. Yurdun tamamında gerçekleştiği gibi Denizli ili içerisinde de yabancı cinsinden para birimlerine yatırım gerçekleştiren vatandaşlar, bu söz konusu hareketliliği gördükten sonra ellerinde yer alan dolar ile birlikte euroları bozdurabilmek amacıyla bankayla birlikte döviz bürolarının yolunu tutmuş oldu.

Kent içerisinde çok uzun senelerden beri döviz bürosu işletmeye devam eden işletmeciler ise, döviz üzerinde yukarı yönde bir hareketlilik bulunduğunu fakat bu durumun çok fazla devam etmeyeceğini düşündüklerini belirtti. İşletmeciler açıklama içerisinde; ‘Kur sene başı itibariyle inşallah yeniden rayına oturmuş olacak. Ancak fazla büyük bir şekilde düşüş ya da fazla büyük bir şekilde çıkış beklememelisiniz. Dövizi de bundan böyle yatırım aracı şeklinde düşünmemek gerekiyor, altını daha da önemli bir yatırım aracı şeklinde görmeye başlamalısınız zira gelecek yıl içerisinde özellikle de önü daha fazla açık, ben vatandaşlarımız için dövizden daha fazla altına yönelmelerini tavsiye etmekteyim” ifadelerine yer verdi.