Denizli ili içerisinde düğünlerde sahne almakta olan İsmail Çam adlı bir tane müzisyen, düğünler içerisinde silah atılmaması amacıyla çalmış olduğu müziklerde silah sesinin efektlerini kullanmakta. Çam ayrıca, ”çat çat” bölümü şeklinde isimlendirilmiş olan bu bölümde müziklerin arasında silah sesinin efektini kullanmakta.

Denizli ili içerisinde düğünler esnasında dansları ile birlikte sahnesi ve müzikleri sayesinde dikkatleri çekmeyi başaran bir isim olarak öne çıkan İsmail Çam, düğünler esnasında silah atılmasına karşı müzik eşliğinde bulunan ”çat çat” akımıyla silah sesi efektleri kullanmakta. Gündüzleri abisiyle oto araç kiralaması işi yapmakta olan genç müzisyen, geceleri tekrar abisi ile baba mesleği durumdaki orkestranın başına geçmekte.

Düğünler esnasında, sahnede oynamakta olan, özel dans gösterileri gerçekleştiren, davul şov yapmakta olan Çam, düğünlere ayrı bir renk katmakta. Çam açıklamasında; ”3 seneden beri profesyonel bir şekilde bu işi yapmaktayım. Aileden gelmekte olan bir meslek, insanlarla iç içe olmayı ve doğallığı çok fazla seviyorum. Eğlenmenin yanı sıra eğlendirmeyi de seviyorum. Müzik çaldığı esnada, ”çat çat” kısmı var, gençler silah atmaması için efekt olarak müzikler içerisinde silah sesi kullanmaktayız. Eğlenip orada heveslerini alabilirler, silah sesini müzik içerisinde yaşasınlar. Her program esnasında yapıyoruz normal silah atmasınlar ve dijital bir ortamda dinleyebilsinler” ifadelerine yer verdi.