Denizli ilinde yer alan Merkezefendi ilçesi içerisinde 3 katlı bir tane evde meydana gelen yangın esnasında dumandan etkilendiği açıklanan dört tane çocukla birlikte anne vatandaşların yardım etmesiyle kurtarılmış bir durumdayken, alevler ise itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş oldu.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise, Merkezefendi Mahallesinde yer alan 1841 sokak üstünde bulunduğu açıklanan üç kattan oluşan evin ikinci kat kısmında halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi. Komşuların hızlı bir şekilde ihbarda bulunmasının sonrasında olayın yaşandığı yere itfaiye ekiplerinin yanı sıra polis ekipleri ile birlikte sağlık ekipleri de yönlendirildi. Evin iç kısmında kaldığı bilgisine ulaşılan anne Ümmü A. balkona kadar çıkıp kurtulmuşken Ertuğrul (4) isimli çocuğun yanı sıra Ecrin (7) isimli çocuk, Esma (2) isimli çocuk ve Hüsna (2) isimli çocuk vatandaşların yardım etmesiyle kurtarılabildi. Dumandan etkilendikleri bilgisine ulaşılan ailenin fertleri ilk müdahale yapılmasının sonrasında da ambulans aracılığıyla Denizli Devlet Hastanesine götürüldü.

İtfaiye erlerinin de ortalama bir şekilde 1 saat müdahalede bulunmasının sonrasında yangın kontrol altına alınarak söndürülmüş durumdayken, ev ise hiç bir şekilde kullanılamaz bir duruma gelmiş oldu.