Yapmış olduğu her bir açıklama ve her bir paylaşımdan dolayı sık bir şekilde gündeme gelmeyi başaran şarkıcılardan Ebru Polat, Ali Eyüboğlu’yla İlkay Buharalı’nın YouTube kanalına özel olarak hazırlamış olduğu Magazin Noteri adlı programına konuk olarak katıldı. Bir dönemler ünlü oyunculardan Can Yaman’a karşı hayranlığını göstermiş olan Ebru Polat, Yaman’ın son yapmış olduğu açıklamaların sonrasında hissettiklerini ifade etti.

Program başlarken Can Yaman’a yapmış olduğu bir yorum anımsatılan Ebru Polat açıklasında; ”Adama ben hiç yürümedim, aniden koştum ve ayrıca zıpladım. Kadınlara tam olarak nasıl davranmasının gerekli olduğunu bilmiyor. Fazlasıyla kaba, hiç öyle düşünmemiştim Canı. İnsan, kendini nasıl bitirir konusundaki bir örnek oldu Can Yaman” ifadelerine yer verdi.

Yakışıklı durumda bulunan oyunculardan Can Yaman, İtalya içerisinde kalmış olduğu otelin teras kısmında yarı çıplak bir şekilde poz vermişti. Bu söz konusu poza hiç bir şekilde sesiz kalamamış olan şarkıcılardan Ebru Polat de ”Maşallah! Olanlar var olmayanlar da var. Bunu görmeye başladıkça insanın evdekine yemek veresi hiç bir şekilde gelmez! Bir de bizim olanlar o tipleri ile bir o kadar kaprisli, tripli. Boştan yere kahır çekmekteyiz” ifadelerine yorum yapmış idi.