Gerçekleştirmiş olduğu konserleri esnasında mayo tarzındaki çok harika kıyafetler tercih ederek giyen ünlü şarkıcılardan Hadise, kendini ”edepsiz” ifadeleri ile eleştirmiş olanlara Mevlana’ya ait olan bir söz ile karşılık vermiş oldu. Kısa zaman içerisinde destek mesajları yağmaya başlayan şarkıcı için bir başka destek ise Ebru Polat’tan gelmiş oldu.

Twitter hesabı üzerinden kıyafetini ”edepsizlik” şeklinde tanımlamış olan kişilere yanıt vermiş bulunan Hadise açıklamasında; ”Edebi kıyafet ile ölçmekte olana cahil denmektedir” ifadelerine yer vererek Mevlana’nın şu sözlerinden birini paylaşmış oldu; ”Cahille sohbet etmek çok güçtür bilen için. Zira cahil ne gelir ise söyler dillerine”

Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu çok çarpıcı paylaşımlarından dolayı da sık bir şekilde gündeme gelmeye devam eden Ebru Polat ise meslektaşına gelmiş olan eleştirilere hiç bir şekilde sessiz kalmış değil. Şu zamanlarda ailesi ile birlikte Phuket Adası’nda tatile çıkmış durumdaki Polat, mayolu bir tane pozuyla tartışım yaparak; ”Hadise bizler de yanındayız. Herkes baksın artık kendi işine, milletin ne dediğinden sana ne. Laf anlatmak çok zordur haddini bilmeyenlere” ifadelerine yer verdi.