Yaprak Dökümü isimli diziyle hafızalara kazınmış olan Tolga Karel 2 sene öncesinde Amerika’ya yerleşti. Sağlık turizmi ile ilgilenmekte olan oyuncunun işleri ise, Türkiye içerisinde yaşanmış olan darbe girişimi ve Amerika’yla yaşanmış olan krizden dolayı bozuldu. Bir yandan şirketini ayakta tutabilmek için çalışan Karel, bir taraftanda çocukluk hayali olduğunu açıkladığı TIR şoförlüğüne başlamış oldu.

20 senelik oyunculuk kariyerinden hemen sonra TIR şoförlüğü yapmaya başlamasını yadırgayanlar olduğunu ifade eden Karel; ”Bu yaptığım iş aslında benim bir çocukluk hayalimdi. Oyuncaklarımın büyük bir kısmı TIR’dı. Sosyal medya üzerinden bana yazmaktalar ”Kamyoncu mu oldun!” şeklinde… Ben kendi aileme namusum ile çalışarak bakmaktayım. Ben hep ekmeğimin peşindeyim. Ben Amerika’ya oyuncu olmak için değil yeni bir yaşam kurmak amacıyla geldim. Oyunculuk yapacağıma Amerika’da TIR’cılık yaparım, ailem ile huzurlu bir biçimde yaşarım” ifadelerine yer verdi.

TIR şoförlüğüne Amerika’da değişik bir gözle bakılmakta olduğunu ifade eden Karel; ”Ben aslında taşımacılık işi içerisinde büyümeyi istiyorum. 750 milyar dolar tutarına sahip büyük bir endüstri. Bu sektörü öğrenebilmek amacıyla bu işe başladım. Çıraklık yapmamış olduğu bir işin ustası olmak çok zor. Hayalim ise bir Türk olarak bu sektör içerisinde çok iyi bir yere gelebilmiş olmak. Burada ise bu işe çok önemli bir kariyer gibi bakmaktalar. CDL lisans alabilmek amacıyla 14 farklı testen geçiyorsun. Fiziksel ile psikolojik testler ise fazlasıyla zorlu. Aslında bir pilot olmak kadar zorlu olan bir süreç.” ifadelerine yer verdi.