Sanayi ile Teknoloji Bakanı görevinde bulunan Mustafa Varank, motor sporlarıyla alakalı yarışların gerçekleştirildiği İstanbul Park içerisinde yerli bir şekilde üretimi gerçekleştirilen elektrikli faytonun direksiyonuna geçti. Son zamanlar içerisinde faytonlarla ilgili bir konunun gündeme geldiğini ifade eden Bakan Varank açıklamasında; ”Sanayicilerimiz, inovatif bir ürün olarak öne çıkan elektrikli fayton geliştirmiş durumda. Fazlasıyla güzel ve ayrıca çok kullanışlı bir araç.” ifadelerine yer verdi.

Sanayi ile Teknoloji Bakanı görevinde bulunan Mustafa Varank, Bursa ili ile birlikte Denizli ili içerisinde elektrikli arabalar üretimi gerçekleştiren bir şirketin elektrikli faytonunu, geçmiş dönemlerde Formula 1 yarışları içinde ev sahipliği yapmış bulunan Tuzla ilçesindeki İstanbul Park’ta test etmiş oldu.

Test esnasında Bakan Varank için, İstanbul ilinin Valisi görevinde bulunan Ali Yerlikaya’nın yanı sıra Pendik Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ahmet Cin ile birlikte Tuzla Belediyesinin Başkanı görevinde buluna n Şadi Yazıcı ve aynı zamanda Elektrikli faytonun üretimini gerçekleştiren Referans Limited Şirketi’nin Genel Müdürü görevinde bulunan Haluk Şahin ile Intercity Yönetim Kurulunun Başkanı görevinde bulunan Vural Ak ise eşlik etmiş bulundu.

Elektrikli faytonla alakalı olarak yetkililerden özel bilgiler almış olan Varank, hem söz konusu faytonun hem ise şirketin öteki elektrikli arabalarının direksiyonuna geçmiş oldu.