Müzikle alakalı kariyerinin yanı sıra Jennifer Lopez ile birlikte Selana Gomez ve de Rihanna gibi dünya çapında ünlü yıldızların izinden gidip kendisine ait kozmetik markasını kurmuş olan Emina Jahovic, Balkanlar’da girmiş olduğu her bir noktada pazar lideri olmayı başardı.

Kendi kurmuş olduğu makyaj markası ile birlikte adeta kozmetik sektörü içerisindeki devlere kafa tutmuş olan Emina Jahovic, seneler boyunca devam eden çalışmaların ardından kadınların en fazla ihtiyaç duymakta olduğu ürünleri ‘Yaemina Beauty’ ismiyle marka haline getirdi. Emina Jahovic yaklaşık olarak altı ay gibi bir süre zarfında Balkanlar’da en fazla satmış olan kozmetik markası oldu.

Çok kısa bir zaman içinde ulaşmış olduğu başarıyla alakalı konuşmalar gerçekleştirmiş olan Jahovic pandemiyle beraber makyaj ürünü satışlarının düşüş göstermesine karşın ilk olarak Balkanlar’da, daha sonrasında da Türkiye içerisinde çok hızlı bir pazar payı kazanmış olduğunu ve ayrıca özellikle de Balkanlar’da her girmiş oldukları noktada birinci marka olmayı başardıklarına değindi.

Emina Jahovic ayrıca Balkan ülkeleri ile beraber fazlasıyla hızlı bir başlangıç yapmış olduklarını ve hızlarının her geçtiğimiz gün büyümeye devam ettiğini de müjdeledi.