Ünlü Şarkıcılardan biri olan Emrah, ‘Unutabilsem’ şarkısının yanı sıra ‘İhtiyacı Var’ şarkısı ve ‘Götür Beni Gittiğin Yere” isimli şarkısını ”O Ses Türkiye’ programının yanı sıra ‘Yetenek Sizsiniz’ programı ve ‘Rising Star’ isimli programlarda kendisinden hiç bir şekilde izin alınmadan kullanılmış olduğunu iddia ederek Acun Medya firmasına açtığı davayı kazanmış oldu.

İstanbul Fikri ile Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi içerisinde gerçekleştirilen duruşma esnasında Emrah Erdoğan’ın avukatı söz konusu bu davanın kabul edilmesine karar verilmesini talep ederken, Acun Medya şirketinin avukatı da bu davanın reddini talep etti.

Sözcü gazetesinde çıkan habere bakılırsa: Davayı kısmi bir şekilde kabul etmiş bulunan mahkeme davacı durumdaki Emrah Erdoğan’ın ”Belalım Benim” isimli eserine yönelik isteğini kabul etmedi. ‘Unutabilsem’ isimli şarkısının yanı sıra ‘Götür Beni Gittiğin Yere’ isimli şarkısı ve ‘İhtiyacı Var’ isimli şarkısı yönünden de mali ve manevi haklarının ihlal edilmiş olduğu konusunda karar vermiş oldu. Söz konusu mahkeme, 3 tane eserle ilgili olarak 54.000 Türk Lirası tutarında maddi, 30.000 Türk Lirası tutarında da manevi tazminatın faizleriyle beraber davacı durumdaki şarkıcılardan Emrah’a ödeme yapılması konusunda bir karar vermiş oldu.

Emrah Erdoğan, tam 2 sene önce açmış olduğu dava esnasında şarkılarını izinsiz bir şekilde kullanmış olduğunu gerekçe göstererek Acun Medya şirketinden 30.000 Türk Lirası tutarındaki kısmı maddi, 119.000 Türk Lirası tutarındaki kısmı manevi olmak üzre toplamda 149.000 Türk Lirası tutarını faiziyle talep etmişti. Acun Medya şirketi de, yarışmalar esnasında kullanılmakta olan bu eserlerle ilgili olarak meslek birliklerine ödeme gerçekleştirildiğini, Emrah Erdoğan’ın istediği tazminat miktarının çok fahiş bir seviyede bulunduğunu ifade ederek davanın red edilmesini talep etmiş idi.